Bartek Ostałowski to 31 letni polski kierowca rajdowy, który w wieku 19 lat uległ wypadkowi, w wyniku którego stracił obie ręce. Zobaczcie co robił w The Grand Tour!

W trzynastym, finałowym odcinku The Grand Tour mogliśmy zobaczyć  Richarda Hammonda oraz jego zadanie, które polegało na nauczeniu się perfekcyjnie driftować.

Początkowo prowadzący uczył się driftować w tajnym ośrodku firmy, która produkuje opony – Michelin. Następnie przeniósł się na francuski tor, gdzie miał do pokonania 2 przeciwników, 13 nastoletniego dzieciaka oraz mężczyzny bez rąk. Tym mężczyzną okazał się polak, Bartek Ostałowski.

Zobaczcie cały film z tej nauki oraz końcowy efekt.

Kim jest Bartek?

Bartek od dziecka interesował się motoryzacją. Była to jego pasja i chciał zostać kierowcą rajdowym. Niestety jego plany pokrzyżował wypadek motocyklowy, który przeżył w wieku 19 lat, ale przez który, niestety musiano amputować mu obie ręce. Dla Bartka była to wielka tragedia, ale po jakimś czasie otrząsnął się i początkowo zaczął malować stopami, a po tym jak mu się to udało, powrócił do rajdów, gdzie do dnia dzisiejszego kieruję stopą a biegi zmienia barkiem. Po

Jest posiadaczem międzynarodowej licencji wyścigowej FIA.

Od 5 lat zaczął trenować drift. To nowy rodzaj sportu samochodowego, który zyskuje sobie coraz więcej sympatyków. Przed wszystkim ze względu na swoją widowiskowość, kierowcy wprowadzają samochody w kontrolowany poślizg. Udział Ostałowskiego w drifcie był możliwy dzięki pomocy firmy Intercars, która przygotowała mu samochód – nissana skyline.

Trzeba dodać, że samochody biorące udział w drifcie, to prawdzie potwory. Moc niektórych dochodzi nawet do tysiąca koni mechanicznych.

Parę zdjęć z 13 odcinka The Grand Tour

[Best_Wordpress_Gallery id=”23″ gal_title=”Bartek Ostałowski”]

Źródło: Ostałowski.pl, Eurosport.onet.pl
Zdjęcie w nagłówku: facebook.com/BartekOstalowski