Najmłodszy z prowadzących The Grand Tour, Richard Hammond, kończy dzisiaj 48 lat! Sto lat Hamster!

W dniu dzisiejszym urodziny obchodzi Richard Hammond, najmłodszy prezenter The Grand Tour. Hammond urodził się w 19 grudnia 1969 w Solihull w Wielkiej Brytanii. Hammond w całym swoim dorobku prowadził takie programy jak: Brainiac, Anatomia głupoty według Richarda Hammonda czy Top Gear wraz z Clarksonem i Mayem. Aktualnie jest jednym najbardziej poturbowanym prowadzącym przez wypadki.

 

Przypomnijmy dwa wielkie wypadki, które Hamster przeżył!

W 2006 roku, podczas nagrań do Top Gear, Hammond kierował odrzutowo napędzanym bolidem o nazwie „Vampire”, który przyspieszając wytwarza przeciążenia zbliżone do tych występujących w nowoczesnych samolotach, a do hamowania wykorzystuje spadochrony. W momencie wypadku jechał z prędkością około 483 km/h. Jego bolid oderwał się od ziemi, wypadł z toru i wielokrotnie koziołkował. Ustalono, że przyczyną było pęknięcie przedniej prawej opony. Świadkowie zdarzenia dziwią się, że prezenter nie poniósł śmierci na miejscu.

 

W 2017 roku, podczas nagrań wyścigu w szwajcarskich alp, do programu The Grand Tour, samochód wypadł na zakręcie górzystej drogi, gdzie dachowało parę razy i zatrzymało się na dachu. Richard opuścił pojazd o własnych siłach, po czym samochód stanął w płomieniach i doszczętnie spłonął.

 

Podsumowując te wydarzenia, chomik jest najwytrwalszym zwierzęciem na świecie! Tymczasem Richardowi życzymy 100 lat i kolejnych lat spędzonych za kółkiem! 😀

 

Kontakt z nami!

%d bloggers like this: